Certyfikat ITIL jako potwierdzenie wiedzy z zakresu zarządzania projektami IT

szkolenie itil

Szkolenia ITIL są traktowane przez wiele firm jako sposób na wykorzystanie potencjału pracowników działów IT. Każde szkolenie ITIL przeznaczone jest dla kadry zarządzającej takim działem, ale w zależności od wskazanego poziomu z nabytej w czasie szkolenia wiedzy skorzystają także kierownicy projektów informatycznych czy – w określonym zakresie – także sami pracownicy IT. Podstawową wiedzę z zakresu zarządzania projektami w działach IT przybliża szkolenie ITIL Foundation, które wdraża pracowników w tematykę projektów informatycznych, przybliża podstawowe określenia oraz przekazuje narzędzia, przydatne w definiowaniu własnej roli w procesach informatycznych.

Ścieżka certyfikacyjna ITIL


ITIL Foundation składa się z 21 różnych modułów, w których uczestnicy przyglądają się różnym aspektom pracy projektowej w dziale IT. Poznanie cyklu życia projektu informatycznego, podział na różne grupy zaangażowania w projekt, ale również umiejętność ustalenia miar pozwalających na ocenę zaangażowania w projekty to wiedza, jaką przybliża ITIL Szkolenia Foundation skierowane są do osób rozpoczynających swoją karierę, po nich następuje ITIL Practitioner, a całość ścieżki kończy ITIL Service Manager. Każdy etap kończy się egzaminem, po którym wydawany jest certyfikat ITIL, odpowiednip do każdego poziomu. Jednocześnie każdy z etapów ma odpowiednią wycenę w punktach. Zwieńczeniem ścieżki certyfikacyjnej ITIL jest ITIL Expert, skierowany do osób, które posiadają egzaminy z wcześniejszych etapów, a jednocześnie ich wiedza została wyceniona na odpowiednią liczbę punktów. N aszkolenie możesz zapisać się na stronie https://inprogress.pl/itil-reg-foundation.html.

Praktyczna wiedza na ITIL szkoleniach


Szkolenie ITIL w zależności od poziomu skupia się na nieco innych aspektach projektu informatycznego. Na poziomie Foundation uczestnicy wdrażani są w terminologię, poznają również narzędzia, które umożliwiają ocenę postępów na poszczególnych etapach projektu. To właśnie ITIL Foundation pokazuje, w jaki sposób należy identyfikować powtarzające się problemy, aby je zminimalizować oraz usprawnić. Już po pierwszych szkoleniach ITIL można zadbać o usprawnienie komunikacji pracowników działu IT przy jednoczesnym dążeniu do optymalizacji koszów projektów informatycznych. Uczestnicy uczą się także, jak patrzeć na pracę działu IT z perspektywy biznesu.